România a învins Andorra, scor 4-0, în al doilea meci din grupa D a preliminariilor Cupei Mondiale 2014

România a învins Andorra, cu scorul de 4 – 0 (2-0), în meciul de marți, disputat pe Arena Națională, care a contat pentru preliminariile Cupei Mondiale din 2014.

Golurile partidei au fost marcat de Torje ’29, Lazăr ’44, Gomes ’90+1 autogol şi Maxim 90+3.

România a deschis scorul în minutul 29, când Torjea şutat de la aproape 14 metri.

Costin Lazăr a înscris al doilea şut de la 22 de metri, în minutul 44.

În minutul 90+1, Gomes a dat autogol din pasa lui Găman, mingea ricoșând în spatele portarului din Andorra.

Alexandru Maxim a înscris cel de-al patrulea gol, în minutul 90+3.

România: Lobonţ (Tătăruşanu ’46) – Măţel, Chiricheş, Găman, Raţ – Bourceanu, C. Lazăr – Torje, Grozav, Tănase (Al. Maxim ’80) – Marica (Rusescu ’54). Antrenor: Victor Piţurcă.

Andorra: Gomes – Rodrigues, E. Garcia, Lima, M. Garcia – Ayala, Vieira – Clemente (Moreno Marin ’86), Pujol Lorenzo (Britos ’80) – Gomes Perez (Silva Garcia ’70). Antrenor: Jesus Luis Alvarez.